
1 / 2
Shimano CUES FC-U6010-2
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BCD | 110 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 48.8mm |
| Teeth | 32/46 |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 11 |
| Drivetrain Spacing | Boost |
Select Title
From $46.18
Original: $131.93
-65%Shimano CUES FC-U6010-2—
$131.93
$46.18Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Grow your confidence riding hard over the rough stuff with this crankset's wide-range gearing and seamless pedaling.
Attributes
| BCD | 110 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 48.8mm |
| Teeth | 32/46 |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 11 |
| Drivetrain Spacing | Boost |


















