
1 / 2
TRP EVO Aluminum Crank
- Forged aluminum - durable and robust design
- 30mm spindle
Attributes
| Interface | 30mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Drivetrain Spacing | MTB/Boost |
| Crankset Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| Pedals Thread | 9/16'' |
Select Title
From $55.16
Original: $157.59
-65%TRP EVO Aluminum Crank—
$157.59
$55.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Forged aluminum - durable and robust design
- 30mm spindle
Attributes
| Interface | 30mm |
| BB Inclusion | No |
| Speed | 12 |
| BCD | Direct Mount |
| Crank Spindle Diameter | 30mm |
| Drivetrain Spacing | MTB/Boost |
| Crankset Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| Pedals Thread | 9/16'' |


















