
FSA Vero Double
- Solid forged crank arm
- Square interface
- Length - 170mm, 172.5mm, 175mm
Attributes
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Teeth | 34/50 |
| Chainline | 44mm |
| Crankset Material | Aluminum |
| Crankset Weight | 688g |
| BB Inclusion | No |
| Interface | Square |
| Speed | 10/11 |
| BCD | 110 |
Select Title
From $41.30
Original: $118.00
-65%FSA Vero Double—
$118.00
$41.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Solid forged crank arm
- Square interface
- Length - 170mm, 172.5mm, 175mm
Attributes
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Teeth | 34/50 |
| Chainline | 44mm |
| Crankset Material | Aluminum |
| Crankset Weight | 688g |
| BB Inclusion | No |
| Interface | Square |
| Speed | 10/11 |
| BCD | 110 |


















