
1 / 30
Crankbrothers Synthesis Alloy 2.0 Enduro
Attributes
| Hub Model | I9 1/1 |
| Rim Construction | Aluminum |
| Depth | 20mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | Synthesis Enduro Alloy |
| Wheel-Brake Comp. | Disc IS 6-bolt |
| Wheel Diameter/ISO | 29'' / 622 |
| Wheel Tire Type | Tubeless Compatible |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |
Select Title
From $359.16
Crankbrothers Synthesis Alloy 2.0 Enduro—
$359.16
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Hub Model | I9 1/1 |
| Rim Construction | Aluminum |
| Depth | 20mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | Synthesis Enduro Alloy |
| Wheel-Brake Comp. | Disc IS 6-bolt |
| Wheel Diameter/ISO | 29'' / 622 |
| Wheel Tire Type | Tubeless Compatible |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |






