
1 / 3
Eclat Storm 20 Jordin Godwin
- Jordan Godwin signature fork, complete with a responsive 20mm offset and his own hand-drawn graphic set
- CNC machined steerer and butted fork blades, integrated crown race, mechanically formed fork leg
- 2.4'' tire clearance
- Designed for integrated 45° headsets
- 20mm offset
Attributes
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1021g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.5'' |
| Primary Color | Black |
| Rake | 20mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |
$74.40
Original: $212.56
-65%Eclat Storm 20 Jordin Godwin—
$212.56
$74.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Jordan Godwin signature fork, complete with a responsive 20mm offset and his own hand-drawn graphic set
- CNC machined steerer and butted fork blades, integrated crown race, mechanically formed fork leg
- 2.4'' tire clearance
- Designed for integrated 45° headsets
- 20mm offset
Attributes
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 1021g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.5'' |
| Primary Color | Black |
| Rake | 20mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























