
1 / 4
ARISE ARISE Solar Pro
Attributes
| Depth | 28mm |
| ERD | 368 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 24mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 310g |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 406 |
Select Title
From $118.01
Original: $337.17
-65%ARISE ARISE Solar Pro—
$337.17
$118.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Depth | 28mm |
| ERD | 368 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 24mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 310g |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 406 |


















