
1 / 2
ARISE ARISE Solar Expert
Attributes
| Axle to Crown | 302.6mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 480g |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Carbon |
| Wheel Diameter | 20'' |
$141.10
Original: $403.14
-65%ARISE ARISE Solar Expert—
$403.14
$141.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Axle to Crown | 302.6mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 480g |
| Material | Carbon |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 180mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Carbon |
| Wheel Diameter | 20'' |


















