
1 / 10
ARISE ARISE Solar Cruiser
Attributes
| Depth | 30mm |
| ERD | 468 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 23mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 440g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 24'' |
| Wheel Diameter/ISO | 24'' / 507 |
Select Title
From $118.01
Original: $337.17
-65%ARISE ARISE Solar Cruiser—
$337.17
$118.01Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Depth | 30mm |
| ERD | 468 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 23mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Weight | 440g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 24'' |
| Wheel Diameter/ISO | 24'' / 507 |


















