
1 / 6
Selle Royal Respiro Relaxed
- Cool Cover: helps reflect heat, so it stays cooler than traditional black saddles
- Center channel cut out aids air flow and keeps blood flowing to all the right places
- Water-resistant
- Royalgel
- Elastomers
- Integrated Clip System
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | RoyalGel |
| Saddle Dimensions | 256 x 227mm |
| Rail Material | Steel |
| Saddle Weight | 771g |
$25.65
Original: $73.29
-65%Selle Royal Respiro Relaxed—
$73.29
$25.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Cool Cover: helps reflect heat, so it stays cooler than traditional black saddles
- Center channel cut out aids air flow and keeps blood flowing to all the right places
- Water-resistant
- Royalgel
- Elastomers
- Integrated Clip System
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | RoyalGel |
| Saddle Dimensions | 256 x 227mm |
| Rail Material | Steel |
| Saddle Weight | 771g |























