
Selle Royal Respiro Moderate
- Cool Cover: helps reflect heat, so it stays cooler than traditional black saddles
- Center channel cut out aids air flow and keeps blood flowing to all the right places
- Water-resistant
- Royalgel
- Manganese rails & elastomers
- Integrated Clip System
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Men |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Manganese |
| Saddle Cover Material | Coolxsenium |
| Saddle Dimensions | 277 x 182mm |
| Saddle Weight | 465g |
$23.09
Original: $65.96
-65%Selle Royal Respiro Moderate—
$65.96
$23.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Cool Cover: helps reflect heat, so it stays cooler than traditional black saddles
- Center channel cut out aids air flow and keeps blood flowing to all the right places
- Water-resistant
- Royalgel
- Manganese rails & elastomers
- Integrated Clip System
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Men |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Manganese |
| Saddle Cover Material | Coolxsenium |
| Saddle Dimensions | 277 x 182mm |
| Saddle Weight | 465g |























