
1 / 4
ARISE ARISE Quartz Junior
Attributes
| Axle to Crown | 310mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 610g |
| Material | Alloy/Steel |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 25mm |
| Steer Tube Length | 175mm |
| Steerer Tube | 1'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |
$64.13
Original: $183.24
-65%ARISE ARISE Quartz Junior—
$183.24
$64.13Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Axle to Crown | 310mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 610g |
| Material | Alloy/Steel |
| Maximum Tire Width | 47mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 25mm |
| Steer Tube Length | 175mm |
| Steerer Tube | 1'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























