
1 / 5
ARISE ARISE Quartz Expert
Attributes
| Axle to Crown | 310mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 716g |
| Material | Alloy 6061-T6 |
| Maximum Tire Width | 50mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 175mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |
$96.20
Original: $274.87
-65%ARISE ARISE Quartz Expert—
$274.87
$96.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Axle to Crown | 310mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 716g |
| Material | Alloy 6061-T6 |
| Maximum Tire Width | 50mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 32mm |
| Steer Tube Length | 175mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























