
1 / 2
Lezyne Pocket Drive HP
- Pocket size
- Full CNC machined aluminum construction
- Compact highly efficient overlapping handle
- Presta and Schrader valve compatible ABS Flex Hose
- 160PSI/11BAR
- 140mm
- -02 includes twin speed drive CO2 head, 20g CO2 cartridge and lever kit
- Weight: -01: 72g, -02: 212g, -03: 82g
Attributes
| Air Release | Yes |
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Length | 140mm |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 212g |
| Valve | Presta, Schrader |
$20.52
Original: $58.63
-65%Lezyne Pocket Drive HP—
$58.63
$20.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Pocket size
- Full CNC machined aluminum construction
- Compact highly efficient overlapping handle
- Presta and Schrader valve compatible ABS Flex Hose
- 160PSI/11BAR
- 140mm
- -02 includes twin speed drive CO2 head, 20g CO2 cartridge and lever kit
- Weight: -01: 72g, -02: 212g, -03: 82g
Attributes
| Air Release | Yes |
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Length | 140mm |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 212g |
| Valve | Presta, Schrader |



















