
1 / 3
ARISE ARISE Neon Expert
Attributes
| Axle to Crown | 317mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 848g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 56mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 30mm |
| Steer Tube Length | 172mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |
$59.00
Original: $168.58
-65%ARISE ARISE Neon Expert—
$168.58
$59.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Axle to Crown | 317mm |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 848g |
| Material | Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 56mm |
| Primary Color | Black |
| Rake | 30mm |
| Steer Tube Length | 172mm |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20'' |























