
1 / 5
Selle Italia Model X Green Comfort Superflow
- Comfort, high performance, and affordability
- Thick gel padding
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Width: 145mm, L 245mm
Attributes
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Weight | 440g |
| e-Bike approved | No |
$25.65
Original: $73.29
-65%Selle Italia Model X Green Comfort Superflow—
$73.29
$25.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Comfort, high performance, and affordability
- Thick gel padding
- Constructed of fully recyclable, one-piece green-tek material
- FeC Alloy rails
- Width: 145mm, L 245mm
Attributes
| Gender | Men |
| Intended Use | Road |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Green-Tek |
| Saddle Dimensions | 145 x 245mm |
| Rail Material | Alloy |
| Saddle Weight | 440g |
| e-Bike approved | No |























