
1 / 3
ARISE Crystal
Attributes
| Crown Race Diameter | 30mm |
| Headset Position | Complete |
| Headset Type | Integrated |
| Headset Weight | 96g |
| Material | Alloy 6061-T6 |
| Primary Color | Multicolor |
| Stack Height | 8.3 |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
$56.07
ARISE Crystal—
$56.07
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Crown Race Diameter | 30mm |
| Headset Position | Complete |
| Headset Type | Integrated |
| Headset Weight | 96g |
| Material | Alloy 6061-T6 |
| Primary Color | Multicolor |
| Stack Height | 8.3 |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |


















