
1 / 4
Crankbrothers M17 Tool
- These high tensile steel multi-tools feature a precise fit and finish and side grips for a secure handhold even with gloves on.
Specifications
| chain tool | 8/9/10/11/12 speed compatible |
| hex wrenches | #2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 |
| length | 89mm |
| open wrench | 8mm, 10mm |
| screwdrivers | Phillips #2, flat #2 |
| spoke wrench | #0, 1, 2, 3 |
| torx | T-25 |
| manufacture warranty | Lifetime |
| weight | 168g |
Select Colour
From $10.26
Original: $29.32
-65%Crankbrothers M17 Tool—
$29.32
$10.26Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- These high tensile steel multi-tools feature a precise fit and finish and side grips for a secure handhold even with gloves on.
Specifications
| chain tool | 8/9/10/11/12 speed compatible |
| hex wrenches | #2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 |
| length | 89mm |
| open wrench | 8mm, 10mm |
| screwdrivers | Phillips #2, flat #2 |
| spoke wrench | #0, 1, 2, 3 |
| torx | T-25 |
| manufacture warranty | Lifetime |
| weight | 168g |

















