
ARISE ARISE Clipper Junior
Attributes
| Depth | 18.8mm |
| ERD | 427.65 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum |
| Rim Drilling | 28 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 12.6mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Weight | 291g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 451 |
$22.06
Original: $63.03
-65%ARISE ARISE Clipper Junior—
$63.03
$22.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Attributes
| Depth | 18.8mm |
| ERD | 427.65 |
| Primary Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum |
| Rim Drilling | 28 |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Internal Width | 12.6mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Weight | 291g |
| Tire Type | Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 20'' |
| Wheel Diameter/ISO | 20'' / 451 |


















