
1 / 4
BBB Cycling BSD-137 Sport Comfort 2.0
- Moderate density PU foam for comfort on all rides
- Durable two-tone synthetic leather cover
- Lightweight glassfiber reinforced shell for long lasting comfort
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 165mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 311g |
$20.52
Original: $58.63
-65%BBB Cycling BSD-137 Sport Comfort 2.0—
$58.63
$20.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Moderate density PU foam for comfort on all rides
- Durable two-tone synthetic leather cover
- Lightweight glassfiber reinforced shell for long lasting comfort
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 165mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 311g |













