
1 / 4
BBB Cycling BSD-127 SoftShape Upright
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 220mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 850g |
$28.22
Original: $80.62
-65%BBB Cycling BSD-127 SoftShape Upright—
$80.62
$28.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 220mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 850g |























