
1 / 3
BBB Cycling BSD-124 SoftShape Relaxed
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 205mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 795g |
$23.09
Original: $65.96
-65%BBB Cycling BSD-124 SoftShape Relaxed—
$65.96
$23.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Super soft Memory foam for ultimate comfort
- Polypropylene (PP) shell with elastomer suspension and integrated bumpers for extra protection
- Durable two-tone synthetic leather cover
Attributes
| Gender | Unisex |
| Color | Black |
| Primary Color | Black |
| Cut Out | No |
| Saddle Cover Material | Synthetic leather |
| Saddle Dimensions | 265 x 205mm |
| Rail Material | Boron |
| Saddle Weight | 795g |























