
1 / 2
BBB Cycling BMP-53 Traveller
- Unique telescopic combination of a mini pump and floor pump
- Twistable foot rest for stable and powerful pumping, integrated with precision pressure gauge
- Lightweight 6061 T6 aluminium barrel
Attributes
| Air Release | No |
| Bracket | Included |
| Gauge Type | Analog |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Head | TwistHead |
| Pump Max PSI | 116psi |
| Pump Weight | 248g |
| Valve | Presta, Schrader |
$21.80
Original: $62.30
-65%BBB Cycling BMP-53 Traveller—
$62.30
$21.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Unique telescopic combination of a mini pump and floor pump
- Twistable foot rest for stable and powerful pumping, integrated with precision pressure gauge
- Lightweight 6061 T6 aluminium barrel
Attributes
| Air Release | No |
| Bracket | Included |
| Gauge Type | Analog |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Head | TwistHead |
| Pump Max PSI | 116psi |
| Pump Weight | 248g |
| Valve | Presta, Schrader |



















