
1 / 7
BBB Cycling BMP-102 DoubleShot
- 120mm short pump can be easily stored in any saddlebag or in your back pocket
- Four chamber technology for an impressive pump volume of 35 cc per stroke
- Easy to use due to the special tubeless friendly push-on pump head
- Two handles and long hose for easy and comfortable operating despite its small size
- The aluminum body and shaft provide optimal durability while maintaining a low weight for easy carrying
Attributes
| Air Release | No |
| Bracket | No |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Head | Press-fit |
| Pump Length | 120mm |
| Pump Max PSI | 116psi |
| Pump Weight | 83g |
| Valve | Presta |
$26.94
Original: $76.96
-65%BBB Cycling BMP-102 DoubleShot—
$76.96
$26.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 120mm short pump can be easily stored in any saddlebag or in your back pocket
- Four chamber technology for an impressive pump volume of 35 cc per stroke
- Easy to use due to the special tubeless friendly push-on pump head
- Two handles and long hose for easy and comfortable operating despite its small size
- The aluminum body and shaft provide optimal durability while maintaining a low weight for easy carrying
Attributes
| Air Release | No |
| Bracket | No |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Head | Press-fit |
| Pump Length | 120mm |
| Pump Max PSI | 116psi |
| Pump Weight | 83g |
| Valve | Presta |



















