
WeThePeople Audio 22'' Front wheel
- Rim: WTP 22“ Logic rim, 36h, sleeved
- Salt EX front hub, sealed bearings, 3/8'' crmo axle
- Sealed bearing front hub
Attributes
| Axle Type | 10mm |
| Hub Spacing | 100mm |
| Position | Front |
| Rim Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim External Width | 35mm |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | WTP Logic |
| Spoke Type | J-Bend |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter/ISO | 22'' |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |
$131.93
WeThePeople Audio 22'' Front wheel—
$131.93
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Rim: WTP 22“ Logic rim, 36h, sleeved
- Salt EX front hub, sealed bearings, 3/8'' crmo axle
- Sealed bearing front hub
Attributes
| Axle Type | 10mm |
| Hub Spacing | 100mm |
| Position | Front |
| Rim Color | Black |
| Rim Construction | Aluminum |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim External Width | 35mm |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Model | WTP Logic |
| Spoke Type | J-Bend |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter/ISO | 22'' |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |


















