
Lezyne Micro Floor Drive Digital HPG
- High pressure pump
- Barrel, shaft, base and T-handle made of CNC machined aluminum
- Stainless steel wire foot peg
- Equipped with: ABS (Air Bleed System) Flip-Thread Chuck, 60cm (24'') rubber hose and Speed Chuck
- Digital inline gauge
- Composite matrix mounting bracket included
Attributes
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | Graduated |
| Valve | Presta, Schrader |
| Pump Head | ABS flip chuck |
| Air Release | Yes |
| Primary Color | Black |
| Pump Length | 300mm |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 150g |
$91.62
Lezyne Micro Floor Drive Digital HPG—
$91.62
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- High pressure pump
- Barrel, shaft, base and T-handle made of CNC machined aluminum
- Stainless steel wire foot peg
- Equipped with: ABS (Air Bleed System) Flip-Thread Chuck, 60cm (24'') rubber hose and Speed Chuck
- Digital inline gauge
- Composite matrix mounting bracket included
Attributes
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | Graduated |
| Valve | Presta, Schrader |
| Pump Head | ABS flip chuck |
| Air Release | Yes |
| Primary Color | Black |
| Pump Length | 300mm |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Max PSI | 160psi |
| Pump Weight | 150g |



















