
1 / 18
Zipp 3ZERO MOTO B1
- 50150
Attributes
| Hub Model | ZM2 |
| Rim Construction | Single wall |
| Rim Drilling | 32 |
| Rim External Width | 37.5mm |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Model | 3ZERO MOTO |
| Skewers Included | No |
| Spoke Type | Sapim D-Light |
| Valve | Presta |
| Wheel Tire Type | Tubeless Ready |
| Wheel-Brake Comp. | Disc IS 6-bolt |
Select Title
From $333.51
Original: $952.89
-65%Zipp 3ZERO MOTO B1—
$952.89
$333.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 50150
Attributes
| Hub Model | ZM2 |
| Rim Construction | Single wall |
| Rim Drilling | 32 |
| Rim External Width | 37.5mm |
| Rim inner width range | 28-34.9mm |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Model | 3ZERO MOTO |
| Skewers Included | No |
| Spoke Type | Sapim D-Light |
| Valve | Presta |
| Wheel Tire Type | Tubeless Ready |
| Wheel-Brake Comp. | Disc IS 6-bolt |


















