
Truvativ ATMOS 7K Flatbar
- Atmos offers premium cross-country performance
- 760mm width and a 9° backsweep can be trimmed by up to 30mm per side
- 250g
- SRAM Model ID: HB-ATMS-F7K1-A1
Attributes
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Width | 760mm |
| Backsweep | 9 |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Upsweep | 5 |
| Handlebar Weight | 250g |
| Primary Color | Black |
| Rise | 0mm |
$27.96
Original: $79.90
-65%Truvativ ATMOS 7K Flatbar—
$79.90
$27.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Atmos offers premium cross-country performance
- 760mm width and a 9° backsweep can be trimmed by up to 30mm per side
- 250g
- SRAM Model ID: HB-ATMS-F7K1-A1
Attributes
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Width | 760mm |
| Backsweep | 9 |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Upsweep | 5 |
| Handlebar Weight | 250g |
| Primary Color | Black |
| Rise | 0mm |























