
FSA Gossamer Wing Compact
- Double butted, tapered and shot-peened AL6066
- 34mm ergo flat top
- 120mm wide round center section makes it easy to mount accessories
Attributes
| Drop | 125mm |
| Clamp Width | 120mm |
| Handlebar Weight | 310g |
| Top Bar Shape | Aero |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Clip-On Bar Comp. | Yes |
| Routing | External |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Reach | 80mm |
Select Title
From $84.29
FSA Gossamer Wing Compact—
$84.29
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Double butted, tapered and shot-peened AL6066
- 34mm ergo flat top
- 120mm wide round center section makes it easy to mount accessories
Attributes
| Drop | 125mm |
| Clamp Width | 120mm |
| Handlebar Weight | 310g |
| Top Bar Shape | Aero |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Clip-On Bar Comp. | Yes |
| Routing | External |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Reach | 80mm |























