
FSA Afterburner
- 3D forged and CNC machined from AL6061/T6
- 4-bolt cold-forged front clamp
- 40 mm fork clamp stack height
- Weight: 144 g (100 mm)
Attributes
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Stem Angle | ±6° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 144g (100mm) |
| Stack Height | 40 |
Select Title
From $29.50
Original: $84.29
-65%FSA Afterburner—
$84.29
$29.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 3D forged and CNC machined from AL6061/T6
- 4-bolt cold-forged front clamp
- 40 mm fork clamp stack height
- Weight: 144 g (100 mm)
Attributes
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Stem Angle | ±6° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8'' |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 144g (100mm) |
| Stack Height | 40 |























