
1 / 2
Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Rear
- Confident and capable of cleaning the A-line, but budget friendly
- Dual phased 90 POE hubs with fast 4 degree engagement
Attributes
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Weight | 295g |
| Hub Spacing | 148mm |
| Primary Color | Black |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
Select Title
From $109.03
Original: $311.52
-65%Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Rear—
$311.52
$109.03Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Confident and capable of cleaning the A-line, but budget friendly
- Dual phased 90 POE hubs with fast 4 degree engagement
Attributes
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Weight | 295g |
| Hub Spacing | 148mm |
| Primary Color | Black |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |


















