
Industry Nine Grade 300
- Replacement Grade 300 rim
Attributes
| Rim Brake Track | No |
| Rim Construction | Double wall |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Material | Aluminum |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset | 1mm |
| Rim Drilling | 32 |
| Valve | Presta |
| Primary Color | Black |
| Brake Type | Disc |
Select Title
Select Choose
From $124.61
Industry Nine Grade 300—
$124.61
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Replacement Grade 300 rim
Attributes
| Rim Brake Track | No |
| Rim Construction | Double wall |
| Rim Internal Width | 30mm |
| Rim Eyelets | No |
| Rim Material | Aluminum |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset | 1mm |
| Rim Drilling | 32 |
| Valve | Presta |
| Primary Color | Black |
| Brake Type | Disc |


















